Braçe ironi me Metën: Dora shkon ku 'dhëmb leku', në dorën e tyre leku letër

Braçe ironi me Metën: Dora shkon ku 'dhëmb leku', në dorën e tyre leku letër

Ilir Meta dhe Erion Braçe

Deputeti socialist Erion Braçe ka ironizuar presidentin, Ilir Meta pas deklaratës së këtij të fundit për rritjen e borxhit publik. Në një postim të shkurtër në rrjetet sociale, Braçe shkruan se ‘dora shkon ku dhëmb leku’, ndërsa shton se ‘në dorë të këtyre leku letër ulëret’.

Në një reagim Ilir Meta i bëri thirrje Kuvendit dhe institucioneve financiare vendase dhe të huaja, për të bërë sa më parë një vlerësim real dhe transparent të borxhit publik duke përfshirë të gjitha detyrimet aktuale dhe ato të pritshme të Republikës së Shqipërisë.

Sipas Metës koha e gallatës me ekonominë dhe taksat e shqiptarëve duhet të marrë fund dhe se ekonomia nuk mund të lihet më në dorën e aventurierëve, që duan të falimentojnë Shqipërinë.

Postimi i Braçes

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Gradishta: 01/02/2022 23:45

    Like ore po ti kujton se populli të beson që ti je i shqetësuar për defiçitin buxhetor,po si të të besojë o Like ziu kur ai të ka pa me zë e figurë duke vjedh lekët e buxhetit,le që t'i dhe floririn ndaj e vodhe për të mirën e popullit dhe difiçitit buxhetor,këtë të floririt nuk e thotë populli,se populli di atë fshatarin e Pezës me gomar,por babai jot shpirtëror salhe Viçidoli e thotë,bile dhe të ka pagëzuar Like Floriri

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Ish bashkëshorti nxjerr videot kur Britney Spears i bërtet dy djemve: Nuk mund të rri duarkryq

Ish bashkëshorti nxjerr videot kur Britney Spears i bërtet dy djemve: Nuk mund të rri duarkryq