POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Braçe: Përse duhet që një idiot 'patriot' duhet të këndojë himnin kombëtar

Erion Braçe dhe Lulzim Basha

Zv. kryeministri Erion Braçe ka kritikuar liderin demokrat lidhur me interpretimin e tij gjatë protestës të himnit kombëtar. "Perse duhet qe nje idiot “patriot” duhet te kendoje himnin kombetar ne menyre te perseritur, edhe kur nuk di te kendoje?!", shkruan Braçe.

Braçe thotë se sulmi drejt Kuvendit është sulm ndaj Reformës në Drejtësi.

"Nje perpjekje per te kuptuar idiotin e Tiranes!

Perse duhet qe nje idiot “patriot” duhet te kendoje himnin kombetar ne menyre te perseritur, edhe kur nuk di te kendoje?!

Tregon vendosmeri-eshte e vetmja pergjigje.

Perse nje idiot parapolitik sulmon me dhune te hyje ne Kuvend-ne menyre te perseritur, kur vetem dy muaj e pak me pare doli vete, me deshire e pa ja kerkuar kush, madje duke e lutur edhe nderkombetarisht te mos ikte nga aty?!

Tregon vendosmeri-eshte e vetmja pergjigje.

Dakort, edhe mund te jete keshtu por, eshte vendosmeria e #idiotit ama!

Nderkohe ka nje arsye te forte te sulmit mbi Kuvendin, ne fillim duke synuar delegjitimimin permes ikjes prej tij, tani duke e sulmuar dhunshem;

Lufta mbi proceset e Reformes ne Drejtesi.

Reforma nuk bllokohet me ne Kuvend.

Por dhuna mbi Kuvendin synon bllokimin e proceseve.

Kane dy vite ne kete lufte, nuk kane votuar asgje per tu dhene shqiptareve Drejtesi reale per te gjithe.

Asgje!

Vec lufte kunder saj!", shkruan Braçe.

m.v./G.M.
Komento

Komente

 • Konjak: 15/04/2019 16:19

  Zoteri Basha te veproj vet ,per tju dhen pergjigje te gjith atyre qe e ofendojne ,nese deshiron ;kjo eshte pune per te .Une mendoj se eshte e pa moralshme dhe e pa arsyeshme te ofendosh cilindo qytetar . Ka plot forma e liri ne politike -biles me shume se sa duhet -per ta sulmuar politikisht kolegun politikan ,pa e njollosur figuren morale te vetvetes .Gjuhen e poshterimit dhe te denigrimit duhet ta hedhij ne koshin e plehrave cilido ,per te qene i denj per shoqerine .Nuk mund ta kuptoj qe figura te larta politike -ata qe jane ,ashtu sic jane -te perdorin fjalorin e rruges se madhe .Askend nuk e larteson fjalori i pisllekut ,fjala e urte dhe me mend ,te fisnikeron .Faleminderit .

  Përgjigju
 • Cekja: 15/04/2019 15:34

  Nje qytetar kur kendon himnin e vendit te vet duhet te jete i ndershem dhe patriot per vendin e vet cilesi qe Luli i vocerr nuk ploteson asnjeren nga keto dhe kur mundohet ai qe te kendoje himnin ne nje moment qe populli e urren nuk e dij ku me ben mendja. Mire thote Rama per ty qe edhe vetem me u fut ti ne zgjedje nuk fiton dhe kete e ka treguar vete fakti qe ti nuk ke fituar asnje pale zgjedhje si per sgjedhje lokale si per pushtet ashtu edhe ne partine tende pavaresisht se ai ka bere dallavere ne cdo zgjedhje qe ka bere

  Përgjigju
 • Populli: 15/04/2019 14:40

  Lulzim k.... kandari mbete o tu mbullte e mendjes,uleret e bertet si i marre,si debil,mos u cirr me se qytetaret nuk degjojne nga ai vesh,boll se je bere tejet qesharak.

  Përgjigju
 • Donela: 15/04/2019 14:04

  Vetem fjala idiot eshte shume pak per Lulzim Bashen e Monika Kryemadhi,jane tradhtare me damke qe po bejne cmos per te penguar hapjen e negociatave

  Përgjigju
 • USA: 14/04/2019 21:17

  Basha k*qekandari Braçja kandari i k*qes.Braçja si ato peshat e kandareve por 50 gramsh.

  Përgjigju
 • Hinglateri: 14/04/2019 17:54

  Basha patriot?Ai nje koqekandari

  Përgjigju