Brahimllari në Report Tv: Protestat në axhendën e opozitës! Rama duhet të ikë pas dështimit me negociatat (VIDEO)

TIRANE-Ish-deputeti i LSI-së, Endrit Brahimllari i ftuar në studion e Report Tv u shpreh se fakti që nuk u hapën negociatat është një ngjarje e rëndë dhe përgjegjësi për të gjithë klasën politike. Por a do të ketë protesta nga opozita? Brahimllari thotë se protestat janë në axhendën e cdo opozite.

"Vendi është në një situatë mjaft të rëndë. Ka një kokëfortësi të një kryeministri të papërgjegjshëm që po e çon vendin në greminë. Protesta ka pasur kudo, fermerët në Lushnje, kudo Shqipëria është në protestë, por suporti jonë ka qenë te hapja e negociatave.

LSI-ja po flet për vendimmarrjen, zgjedhje të parakohshme do të ishin minimumi për këtë kryeministër. Zgjedhjet e parakohshme duhen sa më parë. I kemi parë si Edi Rama mashtron. 9 kushtet e Bundestagut nuk i shmang dot.

Mbledh kryesinë e PS dhe bën sikur prodhon lajm, e cila është kthyer në rilindje. Sot duhet të flasim si do të dalim nga kriza, pse nuk e propozon. Opozita është e qartë, protestat janë në axhendën e cdo opozite, Edi Rama e kishte mundësinë të çlironte vendin nga kjo pengmarrje, tani është në dorë të qytetarëve.

E dëgjuat cfarë tha Macron, pjesa më e madhe vendeve ishin kundër Shqipërisë. Shqiptarët duan të jenë pjesë e BE-së, por Rama nuk do. Çfarë i kushtonte të ulej në dialog me opozitën? Nuk e shoh si arsye për bllokimin e negociatave, djegien e mandateve" deklaroi ai.

 • Sondazhi i ditës:

  A e mbeshtesni nismen Ballkani i Hapur krijuar nga Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut?

Komento

Komente

 • asl: 21/10/2019 16:14

  Brahim-dhjari te gjithe u riten e u poqen po ti u percellove o lumepjerdhur.Mesohu te jesh patriot e para.

  Përgjigju
 • sandri: 21/10/2019 15:58

  E di pse nuk iken Rama? Se nuk ka kujt tia dorezoje pushtetin. Ju jeni edhe me keq. Fatkeqesia e shqiptareve......

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Me 2 mina me telekomandë në çantë, gati për t'i shitur, bie në prangat e policisë 38-vjeçari durrsak në Lezhë! Arrestimi pas 3 javë hetimesh