Braktiset Berisha! Arrestin e pret i vetmuar, asnjë mbështetës e militant poshtë shtëpisë

 

Momenti kur oficerët e BKH dhe të Krimit Ekonomik shkojnë në shtëpinë e Berishës për t'i komunikuar masën, ka vetëm gazetarë

Arresti në shtëpi me mbikqyrje policore periodike duke i kufizuar dhe komunikimin, ka qenë një nga ngjarjet më të rënda dhe ndoshta më e vështira në 33 vite politikë për Sali Berishën.

E pikërisht në këtë ditë ish kryeministri duket se është braktisur dhe nga ai grup militantësh sa një grusht që e mblodhi para pak ditësh para Gjykatës së Lartë kur po zhvillohej gjyqi për vulën e PD.

Kështu, Berisha arrestin në shtëpi e priti i vetmuar, pa mbështetës në seli apo pranë shtëpisë ndërsa i pari që i doli në mbrojtje ishte i biri Shkëlzeni.

Edhe aleatët e dikurshëm opozitarë sot kanë heshtur, ndërsa reagime të nxituara pati Gazment Bardhi dhe Ilir Meta, kurse PD zyrtare dhe vetë Basha nuk kanë reaguar. 

Vetëm pak orë pas dhënies së arrestit në shtëpi, heshtjen e theu vetë Berisha në rrjetet sociale duke e quajtur masën e sigurisë hakmarrje politike.


Lajmi kryesor:

'Partizani'/ Sali Berisha në arrest shtëpie me mbikëqyrje policore! I ndalohet komunikimi! GJKKO jep vendimin, oficerët e ekzekutojnë


  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Përleshje e dhunshme mes tifozëve të Serbisë dhe Anglisë në prag të ndeshjes së Euro 2024, të arrestuar

VIDEO/ Përleshje e dhunshme mes tifozëve të Serbisë dhe Anglisë në prag të ndeshjes së Euro 2024, të arrestuar