'Braktisi' muzikën, këngëtarja Zaimina Vasjari emërohet specialiste në Ujësjellësin e Durrësit (Dokumenti)

'Braktisi' muzikën, këngëtarja Zaimina Vasjari emërohet specialiste në Ujësjellësin e Durrësit (Dokumenti)

Zaimina Vasjari dhe dokumenti që tregon emërimin e saj si specialiste Ujësjellësi

E tërhequr prej vitesh nga tregu muzikor, këngëtarja Zaimina Vasjari si duket po investon në ‘karrierën’ e saj të re si specialiste e ujit.

Duke filluar nga data 10 qershor e këtij viti këngëtarja ka marrë një post pune në UKT. Ajo është emëruar specialiste në drejtorinë e Ujësjellës Kanalizime në Durrës, në degën e Shijakut dhe kategoria e pagës është “Punonjëse e kategorisë së Parë”.

Vendimi mban firmën e drejtorit të Ujësjellësit Spartak Kovaçi. Përveçse këngëtare Zaimina mban edhe titullin “Miss Shqiperia”, ndërkaq është diplomuar në degën e Arkitekturës.Tanimë këngëtarja ka marrë përsipër një 'mision' të ri, si specialiste e ujit.

Dokumenti që tregon emërimin e Zaiminës si specialiste Ujësjellësi

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 01/08/2021 00:20

  Kjo /Kim Kardashjan/ ka mbaruar per arkitekture,c'pune ka me UKT? Po projekton ujesjelles,akuadukt,apo depo uji ? Me duket se e ka zene vendin pa te drejte;aty duhet nje ing.uji ,ose dicka e ngjashme.Por duket qe <<the girls>> i zene zyrat kollaj!!

  Përgjigju
 • Sylejman Bytyqi: 31/07/2021 17:23

  Po Edhe Mua Mund Te me Ndodh kjo

  Përgjigju
 • Ana: 31/07/2021 14:27

  Duket dora e Gjushit dhe ketu.

  Përgjigju
 • Durrazzo: 31/07/2021 13:53

  Me që eshte e diplomuar ne arkitekture,pse i bini ne qafe,ajo diku do te punoje.....prandaj mos i bini me qafe kote se koti....

  Përgjigju
  • Korabi: 31/07/2021 15:00

   Nuk po i biem neqsfe! Me sakte po i biem ne qafen e mitres

  • Ajet: 31/07/2021 14:48

   Seriozisht e ke ti qe ka studiuar kjo karabinaja??? Po e ka blere diplomen me ato gjera qe ka blere edhe shpirtin e fshatareve te tjere qe i ka kaleruar. Jane me mijra te rinj te diplomuar me djerse pa pune rrugeve. Kjo, Bieta Sulo, Mira Kazhani, Anila Basha duhet te zene nga dy vende pune, nje ne shtet dhe nje ne privat? Duhet te marrin dy rroga neper ujesjellsa ku uje nuk ka dhe cmimi rritet??? Ku Eli Fara e Mediut merr 34 milion leke nga taksat tona sepse ja jep Veliaj sikur i ka nxjerre nga leket e pensionjt te se jemes?? Jeni ne terezi o njerez? SPAKU arreston me indicie per te bere buje, kur faktet jane te shkruara e zeza mbi te bardhe. A do i kthehem ndonjehere mbrapsht keto para te vjedhura taksapaguesve???

  • Miti: 31/07/2021 14:26

   Ajo eshte arkitekte aq sa eshte dhe trapi im. Dhe ndermarrjet e ujesjellesave jane kampionet e punes fiktive. Shkruan emrin, merr rrogen pa u paraqitur dhe cdo muaj gjysmen e ja jep drejtorit qe te punesoi.

 • FANS_ONLY: 31/07/2021 13:13

  mos e la karrieren e artit ne kulmin e saj?! MOs ... kjo eshte tamam nje kariere e prere ne mes.

  Përgjigju
 • O tej: 31/07/2021 13:03

  Krrisen cokollatat…

  Përgjigju
 • Loni: 31/07/2021 12:29

  Vendim pa numer e date. Por me vule dhe firme! Hajde abuzivizem hajde.

  Përgjigju
 • KALAJA ROZAFES: 31/07/2021 11:29

  Ca me ban kurioz per njato dy kokrra mishi qe ka para te ballkoni,per ca duhen?apo mos jane te thata e duhen shtryll?

  Përgjigju
 • Tirana: 31/07/2021 11:29

  Kur mos te kete uje, kjo ja fut shurres! Kesaj dhe shurra i pihet!!

  Përgjigju
 • Mondi: 31/07/2021 09:46

  Me ate background qe ke ti zemer jo specialiste e ujit po edhe specialiste te henes do te emeroja vetem te te shikoja pak

  Përgjigju
 • Ben: 31/07/2021 09:05

  Kjo tregon se sa te korruptuar jane.Shtet karagjoz,i korrptuar,qesharak etj,s'di si ti vesh emrin.

  Përgjigju
 • Leku: 31/07/2021 08:54

  Ik verifikoheni sa here do vej ne pune. Asnje dite. Dhe rrogen do e mar

  Përgjigju
 • Toni: 31/07/2021 08:12

  la muziken???? kur e pati filluar ndonjehere kjo specialistja......e gjerave te tjera

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg