Brataj: Ka rënë numri i rasteve të rënda me COVID, janë rritur trajtimet në banesë! Mbrojtja është më e mirë

 

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, thonë se mbrojtja ndaj COVID është më e mirë në popullatë.

"Sot jemi me 849 raste ditore, 216 të shtruar por me një numër shumë të madh aktivësh. Mbrojtja nga format e rënda është shumë e mirë, ka rënë numri i humbjes së jetës dhe është rritur ndjeshëm numri i trajtimeve në banesë. Qytetarët kanë më shumë besim dhe e njohin pak më shumë sëmundjen. Kjo ka përmirësuar situatën dhe është në kontroll",


Lajmi kryesor:

S’ndryshojnë masat anti-COVID! Komiteti i Ekspertëve: Rritet numri i shtatzënave të prekura rëndë! 33% e popullsisë e vaksinuar plotësisht! Të shtruarit në spital të vaksinuar me 2 doza shumë pak


K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të vendosen kufizime për personat e pavaksinuar?×

Lajmi i fundit

John

Aleanca e Turqisë me Emiratet e Bashkuara ka rritur ambicien e Erdogan, 'shpëtimi' i vetëm i krizës Izrael-Palestinë