Brataj: Në ambulancat e reja 4400 litra oksigjeni, mund ta çojmë nga Konispoli në Tropojë pacientin

Kreu i Shërbimit të Urgjencave , Skënder Brataj tha se këto ambulanca janë të pajisura me sasi oksigjeni, për pacientët që janë me COVID-19, i mjaftueshëm. Ai ka bërë një shpjegim të pajisjeve që ndodhen brenda ambulancave.

"Janë 4400 litra oksigjeni në çdo ambulancë, mund ta çojmë nga Konispoli në Tropojë pacientin. Në momentin që hyn, është një spital që shkon te pacienti. Ne na intereson që të shkojmë sa më parë të pacienti, në momentin që shkojmë pacienti është në një mini spital që do të vazhdojë të hyjë në Urgjencë dhe të ndjekë shërbimin, Këto do të shkojnë në çdo cep të Shqipërisë. Ambulancat më pas mund të furnizohen me oksigjen sapo shkojnë në spital. I kemi të plotësuara nevojat në të gjithë Shqipërisë. Kemi 748 mijë thirrje, nga 430 mijë që ishin vitin e kaluar, 135 mijë vizita në banesë  175 këshillime mjekësore, që kur e shumëzon me 120-150 që i kursen shtetit duke i shkuar në banesë, e justifikon këtë justifikim", tha Brataj.


Lajmi kryesor:

36 ambulanca të reja për betejën me COVID/ Brataj: Kanë 4400 litra oksigjen, mund ta çojmë pacientin nga Konispoli në Tropojë! Rama: Hedhim pas krahëve rrënimin (VIDEO)


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Mashtrimet me mikrokreditë, Report Tv sjell pamjet kur policia e Tiranës 'zbarkon' në shoqëritë e sekuestruara

Mashtrimet me mikrokreditë, Report Tv sjell pamjet kur policia e Tiranës 'zbarkon' në shoqëritë e sekuestruara