Bregdeti shqiptar i 'pushtuar' nga pushuesit gjatë fundjavës, trafik në disa akse, në Lezhë radha e automjeteve kilometrike

Edhe këtë fundjavë temperaturat kanë qenë të “nxehta” duke bërë që një numër i lartë qytetarësh t’i drejtohen plazheve më të afërta për kaluar fundjavën.

Kjo ka sjellë një situatë të rënduar të trafikut në disa prej akseve kryesore rrugore, ku ndër më të bllokuarat janë ato të Lezhës.

Burime për Report Tv bëjnë me dije se radhët kilometrike të automjeteve kanë “pushtuar” rrugën nga Shëngjini në Milot dhe rrugës që lidh plazhin e talës me superstradën e Lezhë-Milot.

Trafiku i automjeteve haset edhe në rrugën dytësore Golem-Plepa, në Ndroq-Durrës, te Gjiri i Lalëzit- Maminas si në autostradën Tiranë-Durrës.

Ndërkaq trafik ka edhe në Radhimë të Vlorës. Që prej nisjes së sezonit veror, këto pika turistike kanë qenë mjaft të frekuentuara nga pushuesit.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 19:43
Pushuesit lënë plazhet dhe ‘pushtojnë’ rrugët, trafik i rënduar në akset rrugore të Lezhës

 

Situata e trafikut nga largimi i menjëhershëm i pushuesve nga plazhet, ka shkaktuar një trafik edhe më të rënduar në disa akse rrugore të Lezhës.

Radhët kilometrike të automjeteve kanë “pushtuar” rrugën nga Shëngjini në Milot dhe rrugës që lidh plazhin e talës me superstradën e Lezhë-Milot.

Trafiku i rënduar ka nisur rreth orës 17:00 të pasdites, ndërsa për të ndihmuar në lehtësimin e tij janë vendosur efektivë të policisë rrugore në disa pika.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • turisti: 27/06/2021 19:15

  ku shkoni mor aman?ikni nje ore e me pare nga ky vend tmerrsisht i bukur por dhe tmerrsisht i rrezikshem.po shkoni ne plazh kur nuk dihet ne do ktheheni gjall ne shtepi.ikni mor aman se atje ku do shkoni do paguani e leket do i mari ndonje analfabet kriminel i degjeneruar qe ka zene plazhet e vendit e kshu do i forconi ekonomine krimit e injorances. jam shqiptar por me vjen zor te prezantohem si i tillle se jemi bere si burundi e somalija e europes....nuk ka vlere jeta e njeriut.u vra mbreme nje jetim qe shkoi te punonte dhe u vra nga kriminela .nuk behet me ai vend kur nuk ka vlere jeta e njeriut.

  Përgjigju
  • Pomore: 27/06/2021 21:59

   Ik o turist shih hallin tend mos na jep mend. E zgjidhim vete e skemi nevoje per mend e tua. Sa per shqiperine qe te vjen turp te thuash qe e ke atdhe harroje e mos u merr me se ska pse te jete atdheu yt.

 • Sondazhi i ditës:

  Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

Zyrtari i OKB-së: Rusia ka rrëmbyer 230 mijë fëmijë ukrainas