Peshkatari kap breshkën e rrallë në Vlorë: Tani ik edhe mos hajde më, dëgjove? Ciao! /VIDEO

Një breshkë e llojit 'Kareta-Kareta' ka rënë në rrjetën e një peshkatari në grykëderdhjen e lumit të Vjosës.

Peshkatari pasi ka ngritur rrjetën ka parë edhe breshkën e llojit të veçantë e cila jeton në thellësi të mëdha uji dhe nuk dihet se si mund të ketë përfunduar në rrjetën e tij. Peshkatari duke njohur gjallesën e veçantë e ka liruar nga rrjeta dhe e ka lënë të lirë. "Tani ik edhe mos hajde më, dëgjove? Ciao!", dëgjohet të thotë me humor peshkatari në video.

Specie të tilla janë shfaqur shumë kohët e fundit në brigjet e lumit të Vlorës dhe sipas specialistëve ajo vjen si pasojë e ndryshimeve klimaterike.

/G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të rikthehen studentët në auditore dhe t'i jepet fund mësimit online?

Komento

Komente

 • Maida: 18/06/2019 08:45

  Sapo me mbushi plot me shprese kjo video per vendin tim. Respekte!!!

  Përgjigju
 • Blenard: 17/06/2019 15:57

  bravo paska dhe njerez ne kete vend bravoooooooo

  Përgjigju
 • Lui: 17/06/2019 15:14

  Nje bravoooo te madhe..

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Silva Caka drejt PS-së? Bushati: Të gjithë janë të mirëpritur! LSI është parti shtëpiake, nuk na merr dot asnjë socialist