Britani/ 33-vjeçari dënohet me 15 muaj burg, u kap brenda shtëpisë së barit me vlerë 70 mijë paund

Britani/ 33-vjeçari dënohet me 15 muaj burg, u kap brenda shtëpisë së barit me vlerë 70 mijë paund

Sajmir Hoxha

Një 33-vjeçar shqiptar është dënuar me 15 muaj burg nga drejtësia britanike, pasi u kap në flagrancë nga policia brenda një shtëpie bari, në Princess Road, Hartshill, Stoke-on-Trent.

33-vjeçari shqiptar i identifikuar si Sajmir Hoxha u prangos brenda shtëpisë së barit që përmbante më shumë se 70 rrënjë kanabisi dhe rreth 100 llamba për rritjen e bimëve narkotike.

Shtëpia e barit ishte e ndarë në 6 dhoma, ku dhe ishin kultivuar bimët e kanabisit, me vlerë rreth 1000 paund secila.

Sipas "Birmingham Live", Hoxha kishte tentuar t’u arratisej forcave të policisë në momentin që ata kishin trokitur tek dera, por pa sukses.

Ai u dënua me burg më 6 mars të këtij viti në Stoke-on-Trent Crown Court.

 

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Turi: 09/03/2024 18:55

    Ne Angli denohen me 15 muaj burg kurse ketu ne vendin tone te shkaterrojne me 5-6 vjet burg

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja Spanjë–Angli, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Lufta/ Sulm në Khan Younis në Gaza, 71 viktima! Izraeli: U plagos një prej udhëheqësve të Hamasit, Deif

Lufta/ Sulm në Khan Younis në Gaza, 71 viktima! Izraeli: U plagos një prej udhëheqësve të Hamasit, Deif