Britani/ Dënohet me 15 muaj burg 20-vjeçari shqiptar, policia i gjeti mbi 140 mijë £ dhe mjete për rritjen e kanabisi (EMRI)

Britani/ Dënohet me 15 muaj burg 20-vjeçari shqiptar, policia i gjeti mbi 140 mijë £ dhe mjete për rritjen e kanabisi (EMRI)

Fotot ilustruese: Policia britanike

Një 20-vjeçar shqiptar është dënuar me 15 muaj burg nga autoritet britanike pasi iu gjetën 140,300 £ në kartëmonedha, në një shtëpi e cila më parë dyshohej nga autoritetet se ishte shtëpi bari.

I riu shqiptar i identifikuar si Daniel Kabali i cili një emigrant i paligjshëm në Mbretërinë e Bashkuar, u kap në flagrancë në një shtëpi në Linton Crescent, Alëoodley.

Ishte vetë i riu që me sjelljen e tij paranojake bindi policinë të kryente kontrolle në shtëpinë ku jetonte, pasi nuk kishte zbatuar urdhrin e efektivë për të hapur derën, gjë që bëri që oficerët të dyshonin se ai po përpiqej të fshihte diçka.

Sipas mediave, Shuma e parave u gjet në një dollap në hapësirën e papafingos.

Ata gjetën gjithashtu shuma të tjera parash të vendosura nëpër shtëpi, si dhe mjete që përdoren për rritjen e kanabisit.

Gjatë dëshmisë së tij para autoriteteve britanike 20-vjeçari pranoi se ndodhej në Britaninë e Madhe në mënyrë të paligjshme dhe i detyrohej një bande trafikantësh 24,000 pound dhe deri tani kishte arritur të paguante vetëm 4,000 £.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Trafikonin emigrantë duke i ndihmuar për të kaluar kufirin, arrestohet 53-vjeçari nga Kukësi

Trafikonin emigrantë duke i ndihmuar për të kaluar kufirin, arrestohet 53-vjeçari nga Kukësi