Britania e Madhe regjistron rekord të ri rastesh infeksioni Covid

Britania e Madhe ka regjistruar një rekord të ri rastesh infeksioni. Sot autoritetet kanë raportuar për 6,874 raste të reja të identifikuar të prekur nga koronavirusi.

Gjithashtu u deklaruan edhe 40 vdekje në rradhët e pacientëve, ndërsa testet ditore kanë shënojnë rekord europian prej mbi 245 mijë teste tamponi.

Sipas Worldometers, numri i përgjithsëm i të prekurve nga infeksioni është rritur në 423 137 kurse totali i viktimave ka shkuar në 41 942.

Gjermania raportoi për 818 raste të reja infeksioni dhe 3 viktima gjatë 24 orëve të fundit.

Shifrat e raportuara e rrisin në 282 163 numrin total të të identifikuarve me Covid që prej fillimit të emergjencës shëndetësore kurse totali i viktimave ka shkuar në 9522


Lajmi kryesor:

Në Itali regjistrohen 20 viktima dhe 1912 raste të reja Covid! Në Spanjë 120 vdekje... Rreth 21 mijë të prekur në 24 orë në Francë


I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se partitë e reja do arrijnë të fitojnë mandate deputeti në Kuvend?×

Lajmi i fundit

John

Vrasja e ish-policit Santiago Malko, SPAK kërkon ndryshim akuze: Nga vrasje me paramendim të bëhet vrasje për hakmarrje