Bubullima, shi e breshër në Emiratet e Bashkuara Arabe, jepet alarmi për përmbytje! Puna dhe mësimi zhvendosen online

Bubullima, shi e breshër në Emiratet e Bashkuara Arabe, jepet alarmi për përmbytje! Puna dhe mësimi zhvendosen online

Zhurmat e rrufeve dhe reshjet e dendura të shiut kanë zgjuar këtë mëngjes banorët e Abu Dhabit dhe Dubait.

Që pa gdhirë pjesë të ndryshme të Abu Dhabit u zbardhën nga breshri, ndërsa Qendra Kombëtare e Meteorologjisë ka lëshuar një alarm kuq për të paralajmëruar për më shumë shira në vijim duke rrezikuar përmbytje në disa zona.

Si rezultat i shiut të dendur, autoritetet në Dubai dhe në mbarë Emiratet e Bashkuara Arabe kanë këshilluar punën në distancë për sektorët privatë dhe publikë, si dhe mësim online për shkollat.

 

 

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Tragjedi në Francë/ Bie zjarr në një pallat! 7 të vdekur, mes tyre 3 fëmijë

Tragjedi në Francë/ Bie zjarr në një pallat! 7 të vdekur, mes tyre 3 fëmijë