VIDEO/ Bujar Qamilin e ndalon policia rrugës për në Tiranë

Këngëtari i mirënjohur i muzikës popullore Bujar Qamili është ndaluar sot nga policia rrugore, ndërsa nxitonte për të mbërritur në Report TV, ku ishte i ftuar në emisionin "Rreze Dielli".

Mjeshtri i Madh e pranoi në studion e emisionit se kishte nxituar duke tejkaluar paksa limitet e shpejtësisë për shkak të trafikut të rënduar në disa pjesë të rrugës, veçanërisht në Fushë Krujë dhe aksin Milot-Lezhë.

Edhe pse u nisa herët prapë u vonova, e biles më ndaloi policia se nxitova. Por i thashë policit 'më fal' se jam në orën 9 në transmetim direkt.

Këngëtari Bujar Qamili

Fatmirësisht punonjësi i policisë rrugore thjesht e kishte këshilluar të mos tejkalonte limitin e lejuar të shpejtësisë dhe këngëtari shpëtoi paq pa u gjobitur. Këngëtari ka shfrytëzuar praninë e tij në emision për t’i bërë apel ministrit të Infrastrukturës, që ta rregullojnë këtë aks rrugor, në mënyrë që distanca Shkodër-Tiranë të jetë sa më e shkurtër.

Mjeshtri i Madh i muzikës popullore ishte i ftuar sot në emisionin "Rreze Dielli" për të folur mbi koncertin e tij recital që mbajti në 20 maj në Pallatin e Koncerteve në Tiranë por edhe përgatitjet që po bën për një këngë të re.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Turi: 10/06/2018 17:54

  Më të vërtet ka shum polic me zemër të madhe. Harrojm që keq i bëjm vetëm vehtes tono dhe rrezikojm të tjerët. Fillimish të rrespektojm jeten ton.

  Përgjigju
 • Guri: 28/05/2018 10:40

  Policia per te mire e Bujarit dhe te tjerve qe shkelin rregullat mundohet sa per rrugen ishalla rregullohet

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet që Kosova të pranojë propozimin e Ramës për Asociacionin?×

Lajmi i fundit

Sa draft-statute janë hartuar për Asociacionin e komunave serbe në veri të Kosovës?

Sa draft-statute janë hartuar për Asociacionin e komunave serbe në veri të Kosovës?