Bukë shtëpie nga zonja Albana

Bukë shtepië

Përbërësit:

  • 500 gr miell
  • ½ ls kripë
  • ½ ls maja
  • Ujë sa të marrë
  • Vaj luledielli

Përgatitja:

Hedhim në një enë të gjithë përbërësit e bukës dhe e punojmë mirë brumin derisa të lidhet. E mbulojmë me një membranë dhe e lëmë të pushojë për rreth 1 orë. Më pas e ripunojmë përsëri brumin dhe e vendosim në një tavë të lyer me yndyrë. E vendosim të piqet në furrë të parangrohur në temperaturën 180 gradë Celsius për 40 minuta.  

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Sulmohet me molotov lokali ku qëndroi ministri Sveçla

Sulmohet me molotov lokali ku qëndroi ministri Sveçla