Bulqizë/ 50-vjeçari dëmtohet teksa punonte në një minierë kromi, niset drejt Traumës (VIDEO)

Një minator ka mbetur i plagosur ditën e sotme në një nga galeritë e kromit në minierën e Bulqizës. Ngjarja ndodhi rreth orës 11.00, teksa 50 vjeçari Shkelqim Kala ka qenë duke punuar në momentin që është goditur nga një masiv gurësh.

Ai është nxjerrë jashtë nga kolegët e tij të cilët e kanë transportuar në spitalin e Bulqizës. Duke parë gjendjen e tij, bluzat e bardha të këtij spitali kanë vendosur që minatori të transportohej për mjekim më të specializuar në spitalin e Traumës në Tiranë me helikopter.

Fatmirësisht minatori është jashtë rrezikut për jetën ndërsa grupi hetimor po kryen hetimet në vendngjarje dhe po punohet për zbardhjen dhe shkaqet e këtij aksidenti.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

DIREKT, Euro 2024/ 'Gjelat' për të treguar forcën, Austri 0-0 Francë

DIREKT, Euro 2024/ 'Gjelat' për të treguar forcën, Austri 0-0 Francë