Bulqizë/ I moshuari largohet nga banesa, familja e kërkon! Numrat e telefonit ku mund të kontaktoni nëse keni informacion

I moshuari i humbur

I moshuari i humbur

BULQIZË- Prej 9 ditësh, 80-vjeçari me inicialet S. Xh., nuk është kthyer në shtëpi, prandaj familjarët kanë ngritur alarmin dhe kanë bërë denoncim në Polici.

80-vjeçari i cili vuan nga skleroza është larguar nga shtëpia që me datë 15.01.2022 dhe nuk është kthyer më, për këtë arsye djali i tij ka bërë denocnimin në polici si edhe u ka vënë në dispizicion edhe një foto për të bërë identifikimin. I moshuari është i gjatë 165 cm dhe në momentin që ka dalë nga shtëpia ka pasur veshur xhup të zi, pantallona të zeza dhe atlete të zeza

Për të gjithë që kanë një infomacion mbi vendodhjen e 80-vjeçarin, Policia u bën thirrje qytetarëve q ëtë telefonojnë nr 112 ose në nr 0694110216.

"Nga shërbimet e Postës së Policisë Shupenzë, është bërë shpallja në kërkim policor e shtetasit S. Xh., 80 vjeç, banues në Shupenzë, pasi djali i tij  shtetasi J. Xh., ka deklaruar se babai i tij është larguar nga banesa që me datë 15.01.2022, dhe nuk është kthyer më.  Sipas shtetasit J. Xh., babai i tij vuan nga skleroza.

Shërbimet e policisë vijojnë  kontrollet për gjetjen e tij. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë Dibër për veprime të mëtejshme.

Në rast se dikush ka informacion për shtetasin e lartëpërmendur telefononi në nr 112 ose në nr 0694110216", njofton Policia.

I moshuari i humbur 

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kë mendoni se do të favorizojë votimi i emigrantëve në zgjedhjet e ardhshme?×

Lajmi i fundit

John

Trishtim për tifozët holandezë, ja si e përjetuan humbjen në rrugët e Tiranës