Burrel/ Qëllon me armë zjarri në ajër, arrestohet në flagrancë 17-vjeçari

Burrel/ Qëllon me armë zjarri në ajër, arrestohet në flagrancë 17-vjeçari

Foto ilustruese

Policia e Burrelit ka njoftuar se ka arrestuar sot në flagrancë të riun me iniciale L.M, 17 vjeç, banues në këtë qytet,  pasi, në lagjen "Drita", ai dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri pistoletë në ajër dhe më pas është larguar.

Shërbimet e policisë Mat, arritën të identifikojnë dhe arrestjnë autorin e dyshuar të kësaj ngjarjeje.

Vijon puna për gjetjen e armës së përdorur prej tij.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë Rrethit Gjyqësor Mat për veprat penale “ Prodhim e mbajtje pa leje të armëve luftarake", “ Prishje e qetësisë publike", parashikuar nga nenet 278/2, e 274 të Kodit Penal.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet në FRPD, nxorën në sipërfaqe problemin real të PD

Zgjedhjet në FRPD, nxorën në sipërfaqe problemin real të PD