Bushati - Ballës: Po nxitohemi me anti-shpifjen, Këshilli i Evropës nuk e ka kërkuar këtë ligj! Balla: E miratojmë sipas OSBE-së

Bushati - Ballës: Po nxitohemi me anti-shpifjen, Këshilli i Evropës nuk e ka kërkuar këtë ligj! Balla: E miratojmë sipas OSBE-së

Edhe në mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë Socialiste ka pasur debate sa i përket paketës anti-shpifje. Deputeti Ditmir Bushati është shprehur kundër kryetarit të grupit, Taulant Balla, duke thënë se projektligjet që rregullojnë për herë të parë me ligj median online, bie ndesh me Këshillin e Evropës.

"Ata nuk e kanë kërkuar këtë ligj", mësohet të jetë shprehur Bushati. "Po nxitohemi me këtë ligj që po bëjmë", shtoi ai.

Gazetarja Klesiana Omeri zbardh debatet brenda mbledhjes, ku mësohet që Balla të jetë shprehur se paketa vjen e dakordësuar me OSBE-në. "Do ta miratojmë sot variantin e përmirësuar", mësohet të jetë shprehur kreu i grupit parlamentar të PS-së.


Lajmi kryesor:

Portalet 'shpëtohen' nga mbyllja, por u rritet gjoba (dhe nuk pezullohet pa folur gjykata)! Parlamenti voton ligjin anti-shpifje /VIDEO- Ndryshimet e fundit


  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)