Bylis nuk e mban dot hapin e Teutës, ballshiotët bëjnë paqe me Luftëtarin në Gjirokastër

Bylis nuk e ka mbajtur dot hapin e Teutës pasi këtë javë ballshiotët janë ndalur në barazim 1-1 kundër Luftëtarit në transfertë.

Sfida në Gjirokastër përgjithësisht në 45 minutat e para ishte e qetë dhe më pak raste për shënim, ndërsa në fraksionin e dytë u luajt një tjetër muzikë. Të parët që do të kalonin në avantazh ishin vendasit në minutën e 62 që zhbllokuan falë Açkas, i cili përfitoi nga përgjumja e ballshiotëve.

Nga ky moment Bylis u përpoq të reagonte dhe në minutën e 76 ia doli të barazonte falë portierit Hidi që ekzekutoi saktë një penallti. Më pas koha e mbetur në dispozicion ishte e pakët për ti dhënë një tjetër udhë kësaj sfide.

Momentalisht Bylisi renditet i dyti në Superligë me 13 pikë, 2 më pak se Teuta e vendit të parë që dje mposhti minimalisht 1-0 Flamurtarin.