Bylis tenton, por Vllaznia kalon në çerekfinale! Trajneri Josa: Me interesonte vetëm kualifikimi

Bylis tenton, por Vllaznia kalon në çerekfinale! Trajneri Josa: Me interesonte vetëm kualifikimi

Moment nga ndeshja Vllaznia-Bylis

Vllaznia është skuadra e rradhës që kualifikohet në çerekfinalet e Kupës së Shqipërisë falë barazimit 1-1 kundër Bylisit. Shkodranët dy javë më parë ia dolën 0-2 në Ballsh dhe shkojnë më tej me rezultatin e përgjithshëm 3-1.

Në Shkodër Bylisi kaloi i pari në avantazh me Kaçorrin, por Alivoda barazoi duke shuar çdo pikëpyetje.

“I thashë edhe futbollistëve që më interesonte vetëm kualifikimi. Skuadra ishte e kujdsshme, por kishte momente kur duhet të bënim edhe më mirë. Sidomos kur dilnim në sulm,”-u shpreh Mirel Josa, trajner i Vllaznisë.

“Jemi skualifikuar për faj të ndeshjeve të parë ku kemi humbur 0-2. Kjo ka ndikuar edhe sot. U munduam të bënim gjithçka, por kaq kishim mundësi,”-tha Naxhi Shensoi, trajneri i Bylisit.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan