Bylykbashi kërkoi dokumente shtesë, Majko: Është filtruar edhe nga ndërkombëtarët! S’është figurë e panjohur

 

Oerd Bylykbashi, nga Komisioni i Rithemelimit ka kërkuar dokumente konkrete sa i përket figurës së kandidatit për president Bajram Begajt. Përgjigja i ka ardhur nga Pandeli Majko, i cili tha se Begaj ka kaluar në filtrat e ndërkombëtarëve të NATO-s.

“Më lejoni t’ju përgëzoj që keni ardhur, po flasim për një kandidaturë jo anonime, po flasim për një njeri që deri para disa orësh mbante postin e Shefit të Shtabit, ai kalon disa filtra më shumë se presidenti, Shqipëria është anëtare e NATO dhe ai që është shef i shtatit ka dhe një investigim nga partnerët, janë shumë të njohura ato për të cilat për dikë tjetër mund të ishin të panjohura, kemi të bëjmë me një figurë që i ka kaluar të gjitha filtrat. Ngrihuni në nivelin që unë e konsideroj një surprizë pozitivë, fakti që Meta nuk e ka pasur të domosdoshme të firmoste ndonëse ishte jashtë vendit dhe zhbllokoi pengesën për të kaluar në Kuvend, ai nuk është një dashamirës i mazhorancës, kemi të bëjmë me një personalitet dhe kandidat që duhet të largojë dyshimet me të kaluarën e tij dhe mënyrën se si është filtruar. Ne nuk po çojmë shefin e shtatit në zyrën e presidentit, ne po çojmë individin, që ka qenë shef I shtabit, prandaj duke mirëkuptuar pozicionin tuaj politik, ju ftoj që ta votoni”, tha Majko.


Lajmi kryesor:

'Ligjet' japin 'OK' për Bajram Begaj: I plotëson kriteret! Mungon grupi i Alibeajt! Bylykbashi: Ta kishit liruar nga detyra para se ta propozonit


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?



×

Lajmi i fundit

Akuzat ndaj Ahmetajt/ Gazetari Doçi: Ditët në vijim SPAK mund të kërkojë arrestimin, do ndjekë rrugën e Llallës ose Tahirit! Avokati Çaça: Nuk akuzohet për diçka konkrete

Akuzat ndaj Ahmetajt/ Gazetari Doçi: Ditët në vijim SPAK mund të kërkojë arrestimin, do ndjekë rrugën e Llallës ose Tahirit! Avokati Çaça: Nuk akuzohet për diçka konkrete