Byrek tigani mbushur me mish dhe qepë nga zonja Albana

Byrek tigani mbushur me mish dhe qepë

Përbërësit:

 • 500 gr miell
 • 250 ml ujë
 • 1 ls kripë

Mbushja:

 • Mish i grirë
 • 1 qepë
 • 2 thelpinj hudhër
 • Vaj ulliri
 • Kripë, piper i zi
 • Piper i kuq

Përgatitja:

Vendosim ujin të vlojë me pak kripë në tenxhere. Shtojmë miellin duke e përzier me një lugë druri. Zëmë brumin. E lemë të pushojë për 30 minuta. Më pas e ndajmë në kuleçë të vegjël dhe hapim petët pak më të mëdha se pëllëmba e dorës 2 e nga 2. Te peta e parë shtojmë mbushjen që kemi përgatitur me qepën e kaurdisur me mishin e grirë dhe erëzat. Shtrojmë petën e dytë duke i mbledhur mirë anësoret që të mos dalë mbushja. Kalojmë dhëmbëzat e pirunit në sipërfaqen e petës dhe kështu veprojmë me të gjithë byreçkat të cilat i skuqim në tigan me pak vaj.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Vlorë/ Mbante armë zjarri fshehur në banesë, në pranga 30 vjeçari

Vlorë/ Mbante armë zjarri fshehur në banesë, në pranga 30 vjeçari