Cakaj takim me krerët politikë shqiptarë në Maqedoni: Kontributi i Shqipërisë i patjetërsueshëm

Gent Cakaj dhe liderët shqiptarë

Shqipëria mbetet një mbështetje e rëndësishme e Maqedonisë së Veriut. Bashkëpunimi mes dy vendeve ka qenë dhe një ndër temat kryesore të diskutimit gjatë vizitës së Ministrit të Jashtëm në Detyrë, Gent Cakaj në vendin fqinj.

Ai u takua me liderët e partive politike shqiptare gjatë vizitës zyrtare në Shkup. Më konkretisht, Cakaj pati takime me kryetarin e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, kryetarin e Lëvizjes “BESA”, Bilal Kasami, kryetarin e Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, si dhe Kryetarin e Alternativës, Afrim Gashi

Gjatë këtyre takimeve u vlerësua roli i pazëvendësueshëm në zhvillimin e demokracisë së brendshme, procesin e anëtarësimit në NATO dhe rrugëtimin e Maqedonisë së Veriut drejt Bashkimit Evropian.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë:×

Lajmi i fundit

John

U arrestuan për grabitje dhe tentativë për vrasje me pagesë, Gjykata e Lezhës jep masën 5 të arrestuarit