Cassano kundër dënimit: Kjo që i bëni Juventusit një m**, vjen erë

Cassano kundër dënimit: Kjo që i bëni Juventusit një m**, vjen erë

Antonio Cassano

Juventusi u dënua me heqjen e dhjetë pikëve nga Gjykata e Apelit të Federatës Italiane të Futbollit, për shkak të plusvalencave dhe çështjeve financiare me bilancet. Në lidhje me këtë temë, Antonio Cassano ka treguar se "Zonjës" po i bëhet padrejtësi.

Për "Bobo TV" me Christian Vierin, ish-sulmuesi tha se kjo është një çështje me urdhër nga lart, duke përmendur kreun e Federatës, Gabriele Gravina.

"Kur vjen puna për futboll, unë e sulmoj gjithmonë Mourinhon, por këtë herë ai kishte të drejtë. Nuk ka bërë asnjë gabim dhe ka thënë vetëm realitetin për futbollin tonë. Po bëhen lojëra dhe gjithçka është një budallallëk, e Mourinho ka të drejtë për këtë. Era nuk i vjen nga pas, por po i vjen nga koka. Problemi në Itali është te koka e futbollit. Nëse je gabim, gjykohu në fund të sezonit dhe jo gjatë tij. Të gjykohesh gjatë sezonit, nuk bën sens. Çfarë po i bëhet Juventusit, është një m**. Nuk i jap alibi Allegrit, të gjithë e dimë këtë por Gravina ka bërë disa gjëra halucinative", tha mes të tjerash FantAntonio.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Humbja e ‘BF’ në Kukës, Kadilli: Berisha të hapë krahun se mori më qafë opozitën! Zhvendosja e Bardhit te Rithemelimi? Vendim politik! Karaj: E njeh si deputet

Humbja e ‘BF’ në Kukës, Kadilli: Berisha të hapë krahun se mori më qafë opozitën! Zhvendosja e Bardhit te Rithemelimi? Vendim politik! Karaj: E njeh si deputet