CDU i mbylli derën Berishës, Bardhi: E ke futur PD në rrugë pa krye, po e izolon! S’mund të bësh sikur s’dëgjon

CDU i mbylli derën Berishës, Bardhi: E ke futur PD në rrugë pa krye, po e izolon! S’mund të bësh sikur s’dëgjon

Gazment Bardhi

TIRANË- Deputeti demokrat Gazment Bardhi ka reaguar pas deklaratave të Kryeraportuesit për Shqipërinë në Bundestag Peter Beyer, i cili tha se nuk bashkëpunojnë me ‘non grata’

Përmes një postimi në ‘Twitter’, Bardhi akuzon Berishën se po e izolon Partinë Demokratike ndërkombëtarisht dhe nuk mund të bëjë më sikur nuk dëgjon.

“Babi Zenit duhet të kërkojë ndjesë që gënjeu demokratët që qëndrimi i Gunther Krichbaum deputet i CDU/CSU në Bundestag, është personal. Raportuesi për Ballkanin Perëndimor në CDU Peter Beyer konfirmon se nuk do të ketë bashkëpunim me Sali Berishën, të shpallur non grata nga SHBA për korrupsion madhor.  Sali Berisha nuk mund të fshihet dhe të bëjë sikur nuk dëgjon dhe nuk kupton. Ai e ka futur Partinë Demokratike në një rrugë pa krye, duke e izoluar ndërkombëtarisht dhe duke çimentuar në këtë mënyrë regjimin e Edi Ramës”, shkruan Bardhi.

Kryeraportuesi për Shqipërinë në Bundestag Peter Beyer deklaroi sot nga Tirana se nuk do të bashkëpunojnë me Sali Berishën, një person të shpallur 'non grata' nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Relacioni sekret: Shokët në Vjenë, na thanë se; nga të sëmurët që vijnë këtu për kurim, nuk ka…/ Problemet e përfaqësive diplomatike, në ’76-ën

Relacioni sekret: Shokët në Vjenë, na thanë se; nga të sëmurët që vijnë këtu për kurim, nuk ka…/ Problemet e përfaqësive diplomatike, në ’76-ën