VIDEO/Çfarë feste në Moskë! Tifozët rusë në delir për kualifikimin në çerekfinale

VIDEO/Çfarë feste në Moskë! Tifozët rusë në delir për kualifikimin në çerekfinale

Tifozët rus duke festuar në rrugët e Moskës

Ndeshja e djeshme mes Spanjës dhe Rusisë përfundoi me 30 minuta shtesë dhe në fund me penallti.

Futbollistët e Spanjës, Koke dhe Astas gabuan në gjuajtjet në 11-metërsh duke i dhënë Rusisë mundësinë për të kaluar në fazën tjetër.

Spanja u eleminua nga Botërori ndërsa Rusia u kualifikua për në çerekfinale.

Pas eleminimit të Spanjës tifozët rusë kanë festuar gjithë natën nëpër rrugët e Moskës duke kënduar.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

Nico Williams dhe Barcelona gjejnë dakordësinë, caktohet koha e transferimit në Katalonjë

Nico Williams dhe Barcelona gjejnë dakordësinë, caktohet koha e transferimit në Katalonjë