Champions, Juve mund Barçën
3:0, një hap larg gjysmëfinales
VIDEO/Golat e ndeshjes çerekfinale

Champions, Juve mund Barçën<br />3:0, një hap larg gjysmëfinales<br />VIDEO/Golat e ndeshjes çerekfinale
Juventus ka bindur në sfidën e parë çerekfinale të Champions League, duke mundur Barcelonën me rezultatin e thellë 3:0, duke hedhur kështu një hap drejt gjysmëfinales.

Sfida e luajtur në "Juventus Stadium" u dominua nga italianët, të cilët arritën të kalonin në avantazh që në minutën e 7 me anë të sulmuesit Paolo Dybala.

Sulmuesi argjentinas ishte i papërmbajtshëm për mbrojtjen spanjolle dhe në minutën e 22 gjen rrugën e rrjetës për herë të dytë.

Organet e drejtësisë refuzojnë komisionin 'Antikorrupsion', si e vlerësoni?