Champions, superperballje Barca -
Bayern, Reali “peshkon” Juventusin

Champions, superperballje Barca -<br />Bayern, Reali “peshkon” Juventusin
Barcelona-Bayern Mynih dhe Juventus përballë Real Madrid. Ky është verdikti i shortit të fazës gjysmëfinale të Champions League hedhur në Nion të Zvicrës.
 
Superpërballje Barca-Bayern dy skuadrat më në formë dhe ato që kuotohen më shumë për të triumfuar.
 
Ndeshja e parë luhet në “Camp Nou” më 6 maj dhe ajo e kthimit pas një jave në Gjermani. Emocionues pritet rikthimi i Guardiolës si kundërshtar në Katalonjë.

Disi me fat konsiderohen kampionët në fuqi të Real Madrid që do të kenë përballë Juventusin.
 
Takimi i parë luhet në Torino ndërsa drejtuesit e bardhezinjve premtojnë dy ndeshje të mëdha ndaj yjeve madrilenë. Finalja e këtij edicioni luhet në Berlin.

Interesante edhe dy çiftet gjysmëfinaliste të Europa League. Sevilla fituesja në fuqi do ndeshet me Fiorentinën ndërsa Napoli ka peshkuar ukrainasit e Dnipro.

Redaksia Online
(Gre.M/Shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Kakavijë/ Mashtroi një shqiptar nga Kosova dhe i mori 9 mijë euro, në pranga 41-vjeçari nga Hondurasi, po ikte në Greqi

Kakavijë/ Mashtroi një shqiptar nga Kosova dhe i mori 9 mijë euro, në pranga 41-vjeçari nga Hondurasi, po ikte në Greqi