‘Ciceron’/ Aktivitetet e kulturës që mund të ndiqni sot

Baleti premierë “Muzg” me koreografi të Eno Peçit e pjesëmarrje të Trupës së Baletit të Teatrit, vijon sot dhe nesër në orën 19.00 në “Opera”.

Qëndron e hapur deri në 21 mars në Qendrën për Hapje e Dialog, ekspozita “Shpirtra të zhveshur” me 31 vizatime e grafika të artistes Elga Mitre.

Mitologjia e Mesdheut, merr tipare bashkëkohore në 29 tablo të piktorit Orion Shima. E çelur në galerinë “Fab”,  ekspozita “Deteve ngjyrë vere” e kuruar nga Parid Teferiçi, pret vizitorët deri në 16 mars.

Në Parking Art Gallery, hapësirën më të re dedikuar pakicave kombëtare, ekspozita personale ‘Prim’Ordine’ e artistit Arben Koliçi, do të qëndrojë e hapur përgjatë gjithë muajit.

Shfaqet sot në orën 19.00 në kuadër të Pranverës Frankofone filmi “Një botë” nga Laura Ëandel në Akademinë e Filmit “Marubi” në Tiranë.

Ekspozita retrospektivë e çelur me krijimtarinë e artistit të ndjerë Ismail Lulani në Galerinë e Arteve Shkodër, vijon e hapur deri në 23 mars.

SI.E./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

PD ende pa vendim për zgjedhjet, Murrizi në Report Tv: Bardhi kundër Alibeajt, s’do nxjerrin dot kandidatë në 61 bashki! Haklaj: I kanë gati emrat

PD ende pa vendim për zgjedhjet, Murrizi në Report Tv: Bardhi kundër Alibeajt, s’do nxjerrin dot kandidatë në 61 bashki! Haklaj: I kanë gati emrat