Çmimi i madh i Arabisë Saudite, pritet 'start' spektakolar! Leclerc në prova i dyti, por do niset i 12

Çmimi i madh i Arabisë Saudite, pritet 'start' spektakolar! Leclerc në prova i dyti, por do niset i 12

Piloti i 'Red Bull' Sergio Perez

Serxho Perez do niset sot nga ‘pole-position’ në Çmimin e Madh të Arabisë Saudite, që është i dyti për këtë sezon. Piloti i “red bull’ rregjistroi kohën më të mirë në provat e së shtunës i ndjekur nga piloti i Ferrarit Charls LeClerc, por për shkak të penalizimit francezi do niset i 12.

Për rrjedhojë vendi i dytë do jetë i Fernando Alonso-s të skuderisë Aston Martin, ndërsa nga vendi i tretë do niset Rusell i Mercedez. Vetëm vendi i katërt i nisjes për Sainz të Ferrarit, ndërsa fituesi i garës së parë dhe kampioni në fuqi Max Verstappen do niset i 15 për shkak të një problem që hasi me makinën në provat zyrtare.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Spanja kërkon sot trofeun e katërt, Anglia historinë! Gjithçka duhet të dini për finalen e Europianit

Euro 2024/ Spanja kërkon sot trofeun e katërt, Anglia historinë! Gjithçka duhet të dini për finalen e Europianit