Goditen çunat e Bulqizës në Spanjë, 9 të arrestuar! Sekuestrohen 1660 bimë marijuanë

Goditen çunat e Bulqizës në Spanjë, 9 të arrestuar! Sekuestrohen 1660 bimë marijuanë

Operacioni antidrogë në Spanjë

SPANJË- Është shkatërruar banda shqiptare që merrej me trafik droge në Spanjë.

Mediat e huaja raportojnë se nëpërmjet operacionit të koduar ‘Bulciza’ kanë rënë në pranga 9 shqiptarë të cilët trafikonin drogë në Spanjë, duke e cilësuar si goditje të rëndë të një organizate të rëndësishme kriminale. Ata arritën të konfiskojnë 1660 bimë marijuanë sasi droge  të tjera të ndara në doza dhe gati për shitje si edhe 510 euro cash.

Nëntë të arrestuarit, ishin shqiptarë nga Bulqiza nga mosha 20 deri në 36 vjeç. Të gjitha provat u vunë në dispozicion të Gjykatës së Magjistraturës Alicante, Elche dhe Vila Joiosa, duke urdhëruar dënime me burg për tetë nga nëntë të arrestuarit.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Apeli i la vulën Berishës, nisin lëvizjet e para nga grupimi i Bashës! Çollaku e Bano: Mbetemi deputetët të PD-së

Apeli i la vulën Berishës, nisin lëvizjet e para nga grupimi i Bashës! Çollaku e Bano: Mbetemi deputetët të PD-së