Çmontohet banda shqiptare në Spanjë, arrestohen 3 persona! Kapen mbi 500 kg drogë dhe 700 mijë euro cash

Çmontohet banda shqiptare në Spanjë, arrestohen 3 persona! Kapen mbi 500 kg drogë dhe 700 mijë euro cash

Foto ilustruese

Tre shqiptarë janë arrestuar nga policia spanjolle si të akuzuar për trafik droge dhe armëmbajtje pa leje.

Gjatë kontrolleve në vendqëndrimet e kësaj bande kriminale autoritetet spanjolle kanë gjetur dhe sekuestruar 518 kilogramë marijuanë dhe afron 700 mijë euro.

Sipas mediave të huaja, tre shqiptarët e shisnin marijuanën drejt vendeve europiane.

Ata jetonin në dy banesa të ndryshme – njëra përdorej nga kryetari i bandës dhe tjetra nga dy të tjerët – dhe policia gjeti e sekuestroi po ashtu në to 36 gramë kokainë, 148 gramë hashash, tre automjete, 15 celularë dhe armë zjarri me rreth 40 gëzhoja të dy kalibrave të ndryshëm.

Tre shqiptarët u arrestuan dhe veprimtaria e tyre ilegale u godit në kuadër të operacionit “Celavi”

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Rafa Nadal, historia s'përfundon në Paris! Spanjolli merr pjesë në US Open

Rafa Nadal, historia s'përfundon në Paris! Spanjolli merr pjesë në US Open