Conference League/ Legia pa forcë, Molde i shënon 3 herë! Olympiacos fiton në Athinë, ngec Frankfurti dhe Ajaxi

Conference League/ Legia pa forcë, Molde i shënon 3 herë! Olympiacos fiton në Athinë, ngec Frankfurti dhe Ajaxi

Festa në Greqi dhe Norvegji

Conference League zhvilloi ndeshjet e para të turit të 1/16 të play-off. Te suksesi pas 90 minutave dolën Molde, që mundi 3-2 Legian e Varshavës. Për norvegjezët topin në rrjetë e dërguan Gulbrandsen (2x) dhe Kaasa brenda harkut kohor të 12 minutave në pjesën e parë. Joseu dhe Augustyniak shënuan për polakët, që kanë shanse në neshjen e kthimit.

Olympiacos siguroi suksesin në Athinë duke mundur 1-0 Ferencvarosin me golin e El Kaabi në të 83 minutë. Në Belgjikë skuadra e Royale Union SG ia doli t'i shkëpuste barazimin 2-2 Eintrachtit të Frankfurtit, me gjermanët që shënuan me Chaibi dhe Kalajdzic në pjesën e parë. Ajax ia doli të barazonte 2-2 me Bodo Glimt.

Në Graz të Austrisë, Sturmi vendas nuk e diskutoi fitoren dhe mundi 4-1 Slovan Bratislavën. Tanimë vëmendja është në ndeshjet e kthimit që luhen të enjten që vjen më 22 shkurt.

Rezultatet:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin