Conference League/ Olympiacos fiton aktin e parë, mposht 3-2 Fenerbahcen! Plzen 0-0 Fiorentina, fitojnë Aston Villa e Brugge

Conference League/ Olympiacos fiton aktin e parë, mposht 3-2 Fenerbahcen! Plzen 0-0 Fiorentina, fitojnë Aston Villa e Brugge

Olympiacos 3-2 Fenerbahce

Conference League zhvilloi këtë të enjte katër ndeshjet e para të fazës çerekfinale. Në Greqi, Olympiacos fitoi 3-2 kundër Fenerbahces, teksa Viktoria Plzen dhe Fiorentina barazuan 0-0 në Çeki. Në 21:00 te suksesi dolën edhe Aston Villa dhe Brugge.

Në "Karaiskaqi" të Pireut, vendasit e Olympiacos fituan 3-2 kundër Fenerbahces. Gjithçka për kalimin më tej mbetet e hapur për më 18 prill, atëherë kur luhen ndeshjet e kthimit. Fortounis, Jovetic dhe Chiquinho shënuan për grekët duke e dërguar rezultatin në 3-0, para se Tadic me penallti dhe Kahveci të shkurtonin shifrat.

Tanimë skuadrat që do kalojnë në gjysmëfinale do mësohen më 18 prill në ndeshjet e kthimit.

Conference League, ndeshjet e para - çerekfinale

E enjte, 11 prill 2024

18:45 Olympiacos 3-2 Fenerbahce (Fortounis 8', Jovetic 32', Chiquinho 57' / Tadic 67' (p), Kahveci 74')

18:45 Plzen 0-0 Fiorentina

21:00 Aston Villa 2-1 Lille (Uatkins 13', McGinn 56' / Diakite 84')

21:00 Club Brugge 1-0 PAOK (Vetlesen 6')

*Ndeshjet e kthimit luhen më 18 prill

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

 Ylli Pata: Si u shpik shqiponja me duar që çmendi shqiptarët e trazoi Ballkanin

Ylli Pata: Si u shpik shqiponja me duar që çmendi shqiptarët e trazoi Ballkanin