Çorba shkodrane, receta e vjetër me shumë shije e pak përbërës nga zonja Albana

Çorba shkodrane

Përbërësit:

  • 150 gr mish i grirë
  • 120 gr oriz
  • 1 qepë
  • Gjalpë
  • Salcë domatesh
  • Limontoz ose limon
  • Kripë, piper

Përgatitja:

Kaurdisim qepën, shtojmë mishin e grirë, salcën e domates, kripë dhe piper. Shtojmë ujë të ngrohtë dhe e lëmë masën të ziejë. Orizin pasi e kemi pastruar dhe larë e shtojmë në tenxhere. E lëmë të ziejë derisa të dalë një çorbë e trashë. Në fund rregullojmë shijen me pak limontoz ose limon.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë