Covid, Belgjika relakson masat e bllokimit, rihapje graduale dhe progresive e aktiviteteve

Belgjika njoftoi relaksim të masave të bllokimit dhe rihapjen progresive dhe graduale të aktiviteteve

"Duke filluar nga e diela 10 maj, secila familje do të lejohet të mirëpresë katër persona, por gjithmonë duhet të respektohen distancat e sigurisë” - kjo u njoftua nga Kryeministri belg Sophie Wilmes gjatë një konference për shtyp pas takimit të Këshillit të Sigurisë Kombëtare.

Ai konfirmoi rihapjen e dyqaneve nga e hëna më 11 maj por me kushte të caktuara: një klient i vetëm për 10 metra katrorë për maksimumi 30 minuta në të cilin rekomandohet të mbahet maska

 "Kafenetë, baret dhe restorantet do të jenë ende të mbyllura ndërsa tubimet dhe ekskursionet do të ndalohen", shtoi Kryeministri.


Lajmi kryesor:

Covid, në Itali 369 viktima! Donald Trump: Rihapja e vendit edhe me koston e më shumë viktimave...Gjermania planifikon rihapje të mëtejshme të ekonomisë


I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nëse do t’ju jepej mundësia të jetonit në një vend tjetër, a do të largoheshit nga Shqipëria?×

Lajmi i fundit

John

'Babai' dhe 'fëmijët e gjetur' në PD