Covid/ Kosova regjistron 3 viktima dhe 47 raste të reja infeksioni

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka raportuar sot për 47 raste të reja me koronavirus

Sipas këtij Instituti, përgjatë 24 orëve të fundit është regjistruar 3 viktima, për një total prej 622 vdekjesh

Prej raportimit të rasteve të para me koronavirus në Kosovë, më 13 mars, IKSHPK-ja ka raportuar për 15,472 të prekur me COVID-19.

Në Serbi gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 72 raste të reja infeksioni dhe 1 viktimë.

Sipas autoriteteve, totali i rasteve Covid ka shkuar në 33384 kurse numri i përgjithshëm i viktimave 747.

I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Covid-19, a e përballojmë dot një mbyllje të dytë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Milani fiton me lehtësi edhe në Europë, ngec Roma