Covid/ Maqedonia e Veriut regjistron 7 viktima dhe 163 raste të reja, shërohen 132 pacientë

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut sot raportoi për 7 pacientë të vdekur dhe 163 të infektuar me koronavirusin, në harkun e 24 orëve të fundit

Instituti i Shëndetit Publik brenda 24 orëve ka regjistruar edhe 132 pacientë të shëruar.

Sipas të dhënave të fundit, numri i personave të vdekur me sëmundjen Covid-19 ka arritur në 668.

Që nga fillimi i pandemisë, në Maqedoni janë diagnostikuar gjithsej 16 088 persona.

Prej tyre, 13550 pacientë janë shëruar.

Ndërkaq, numri i rasteve aktive është 1870.

I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Platforma 'Deputeti që duam' dhe votim nga anëtarësia, a e mbështesni mënyrën si partitë po zgjedhin kandidatët e 25 prillit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Denoncimet e PD-së për inceneratorët, Murrizi: Janë ngritje pazari për gjobë