COVID në Itali/ 630 viktima dhe 22 930 raste pozitive në 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë regjistruar 630 viktima dhe 22 930 raste të reja me COVID-19.

Sot humbën jetën 630 persona duke e çuar në 50 453 numrin e përgjithshëm të viktimave, që nga fillimi i pandemisë.

Të shëruarit kanë arritur numrin 584 493, ndërsa të shtruar në spitale në gjendje kritike janë më shumë se 3800 persona.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Koronavirusi/ Komiteti Teknik i Ekspertëve lë në fuqi masat kufizuese. A jeni dakort me vendimin?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Gazetari i familjes Berisha, mesazh Bashës: Nëse humbasim edhe këtë herë, më 26 prill fajin do e kesh ti