Covid në Itali/ Regjistrohen 1350 të infektuar dhe 17 viktima në vetëm një ditë  

 

 

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë Italiane, gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 17 viktima nga koronavirusi

Totali i vdekjeve që nga fillimi i emergjencës shëndetësore është rritur në 35.724

Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 1350 raste të reja pozitiv, për një total prej 299.506 të prekurish nga Covid.

Gjithashtu pati edhe 352 të shëruar, për një total prej 218.703 raste pacientësh.

Në Rajonin e Lombardisë gjatë 24 orëve të fundit u raportua për 1 viktimë dhe 90 raste të reja pozitive.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve në Rajon ka shkuar në 16.923


Lajmi kryesor:

Covid/ Në Itali regjistrohen 1350 raste të reja dhe 17 viktima! Gjysma e Francës shpallet 'Zonë e Kuqe'…31 milionë të prekur nga infeksioni në botë


I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Skandali me nënshtetësitë pa asnjë verifikim, a duhet të ngrihet një komision hetimor për presidentin llir Meta?



×

Lajmi i fundit

John

Sot 'shpëtoi' nga kampi i ferrit Al-Hol, kush është nëna e 3 fëmijëve Floresha Rasha! Në 2014 burri iu vra me snajper në Siri