Covid në Itali/ Regjistrohen 1585 të infektuar dhe 13 viktima në 24 orët e fundit

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë Italiane, gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 13 viktima nga koronavirusi (dje ishin 12)

Totali i vdekjeve që nga fillimi i emergjencës shëndetësore është rritur në 35.658
                                                                                                                              
Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 1585 raste të reja pozitiv, (dje ishin 1452) për një total prej 293.025 të prekurish nga Covid. 

Gjithashtu pati edhe 689 të shëruar, për një total prej 215.954 raste pacientësh.

Në Rajonin e Lombardisë gjatë 24 orëve të fundit u raportua për 1 viktimë dhe 281 raste të reja pozitiv. 

Numri i përgjithshëm i vdekjeve në Rajon ka shkuar në 16.906 kurse totali i rasteve pozitive, që prej fillimit të pandemisë, është rritur në 104080


Lajmi kryesor:

Italia regjistron 1585 raste të reja dhe 13 viktima! OBSH: Situata në Europë, shumë serioze... Zile alarmi Covid në Spanjë


  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se do të zbatohet kodi etik nga ministrat e kabinetit Rama 3?×

Lajmi i fundit

John

Zv.presidenti i BERZH: Ekonomia shqiptare do rritet 4.5% këtë vit, më e ulët se norma mesatare për Ballkanin Perëndimor