Covid në Itali/ Regjistrohen 1648 të infektuar dhe 24 viktima në vetëm një ditë  

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë Italiane, gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 24 viktima nga koronavirusi (dje ishin 16)

Totali i vdekjeve që nga fillimi i emergjencës shëndetësore është rritur në 35,875

Gjithashtu autoritetet e shëndetësisë raportuan se sot u regjistruan edhe 1648 raste të reja pozitiv,(dje ishin 1494) për një total prej 313,011 të prekurish nga Covid prej fillimit të pandemisë

Numri i pacientëve të shëruar sot ishte 1316, për një total prej 226,506 raste

Në Rajonin e Lombardisë gjatë 24 orëve të fundit u raportua për 3 viktima dhe 203 raste të reja pozitive.


Lajmi kryesor:

Në Itali 24 viktima dhe 1648 raste të reja Covid! Mbi 1 milion vdekje në botë…Përkeqësohen shifrat e pandemisë në Paris


I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Skandali me nënshtetësitë pa asnjë verifikim, a duhet të ngrihet një komision hetimor për presidentin llir Meta?×

Lajmi i fundit

John

Përjashtimi i figurave me peshë nga gara, Nishani: Procesi nuk ishte perfekt, zgjodhëm kandidatë që do sjellin më shumë vota