Covid në Itali/ Regjistrohen 4428 të infektuar dhe 22 viktima në vetëm një ditë

 Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë Italiane, gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 22 viktima nga koronavirusi (dje ishin 31)

Totali i vdekjeve që nga fillimi i emergjencës shëndetësore është rritur në 36.083

Gjithashtu autoritetet e shëndetësisë raportuan se sot u regjistruan edhe 4428 raste të reja pozitiv (dje ishin 3678), për një total prej 338.398 të prekurish nga Covid prej fillimit të pandemisë


Lajmi kryesor:

Covid/ Në Itali 4428 raste të reja dhe 22 viktima! Britania e Madhe drejt kufizimeve të reja ... ’Boom’ të prekurish në Gjermani


  • Sondazhi i ditës:

    Konfirmohet rasti i parë Delta në Shqipëri, a duhet të ketë masa të shtuara?×

Lajmi i fundit

John

Identifikohen 7 nga 10 viktimat e aksidentit tragjik në Kroaci, mes tyre humbën jetën nënë e bijë