Covid-Rusi, Autoritetet: Vala e dytë e infeksionit do të jetë me intensitet të ulët

Ministri rus i shëndetësisë, Mikhail Murashko tha që beson se një valë e dytë Covid me të njejtin intensitet nuk do të përsëritet në Rusi, pasi janë forcuar sistemet e trajtimit dhe parandalimit dhe se njëfarë imunitet i kopesë është fituar nga popullata.

"Mund të ketë një rritje të shkallës së sëmundshmërisë nëse rregullat e sjelljes nuk respektohen ", tha Murashko në një intervistë për Interfax.


Lajmi kryesor:

Në Itali regjistrohen 15 viktima! Bota në pragun e 11 milionë rasteve të Covid-19… Rekord i ri në SHBA, në 24 orë 53 mijë raste të reja


I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po e menaxhon siç duhet qeveria pandeminë e COVID-19?×

Lajmi i fundit

John

Tiranë, motori përplas 8-vjeçarin me biçikletë te kryqëzimi i 21 Dhjetorit