Covid, SHBA-të regjistrojnë më shumë se 37 mijë raste infeksioni në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në SHBA janë regjistruar më shumë se 37 mijë raste të identifikuar pozitivë nga infeksioni i koronavirusit.

Sipas autoriteteve shëndetësore, numri i përgjithshëm i të prekurve nga Coivid që nga fillimi i pandemisë është rritur në rreth 2.5 milionë.

Gjithashtu në vend u regjistruan edhe 692 viktima nga koronavirusi.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve në vend është rritur në rreth 125 mijë.

Disa shtete amerikane po rikthejnë masat e kufizimit për të frenuar një valë të re përhapje të virusit pandemik.

Nju Jorku, Nju Xhersi dhe Konetikat iu kërkuan qytetarëve që vijnë nga shtetet ku rastet e Covid-19 po rriten ndjeshëm, që të karantinohen për 14 ditë.


Lajmi kryesor:

Covid, në Itali regjistrohen 30 viktima! Më shumë se 9.6 milion raste infeksioni në botë


  • Sondazhi i ditës:

    A është e mjaftueshme rritja vjetore e pensioneve prej 5 për qind ashtu siç premtohet në programin e Rama 3?×

Lajmi i fundit

John

Shpërthen vullkani në ishujt Kanarie në Spanjë, mijëra të evakuuar! Llava 'derdhet' mbi banesa