Covid, Trump shmang kryevirologun e Shtëpisë së Bardhë, Anthony Fauci

Trump shmang kryevirologun e Shtëpisë së Bardhë, Anthony Fauci

Virologu i Shtëpisë së Bardhë dhe eksperti më i lartë i shëndetit publik i qeverisë amerikane dhe anëtar i grupit të punës kundër Covidit, Anthony Fauci, deklaroi para gazetarëve se nuk kishte më kontakte të shpeshta me Presidentin Donald Trump dhe se ato ishin zvogëluar në mënyrë drastike.

Edhe pse rastet e infeksioni të vend janë rritur ndjeshëm, duket se Trump nuk e vlerëson qëndrimin e kujdesshëm të Fauci ndaj rihapjes së vendit pas bllokimit prej pandemisë.

Në SHBA  u raportuan vetëm dje rreth 20 mijë raste të reja me Covid si dhe 718 viktima.


Lajmi kryesor:

Covid, ulet numri i viktimave, në Itali 55 vdekje në 24 orët e fundit! Pandemia nuk njeh limite në Amerikën Latine...SHBA 20,000 raste të reja në një ditë


I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A janë të domosdoshme listat e hapura?×

Lajmi i fundit

John

Edhe Komisioni Europian rekomandon përdorimin e ilaçit Remdesivir, për trajtimin e sëmundjes COVID-19