COVID-19, Enver Roshi: Maqedonia duhet t'i kishte shtyrë zgjedhjet

Për specialistin e shëndetit publik, njëherësh edhe kreu i Komisionit të Shëndetësisë, Enver Roshi tha në studion e emisionit Repolitix në Report TV se nisur nga situata e krijuar nga koronavirusi, Maqedonia e Veriu duhet të kishte shtyrë zgjedhjet.

"Maqedonia duhet t'i kishte shtyrë zgjedhjet derisa të kalonte faza e emergjencës. Edhe në Shqipëri ne jemi në emergjencë dhe kemi pasur protesta, qoftë për teatrin, qoftë në Durrës kemi pasur grumbullime. Këto protesta kanë qenë të ndaluara me ligj. Papërgjegjshmëria e këtyre e personave...unë thashë se kjo i vuri zjarrin Shqipërisë", tha Roshi.  


Lajmi kryesor:

Koordinatori i Reanimacionit, Lilaj: Maskat të jenë të detyrueshme për qytetarët! Situata në QSUT jo e mirë, e papranueshme që një mjek të infektohet


  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?×

Lajmi i fundit

John

Gazetari i familjes Berisha sulmon Bashën për dosjen 'Toyota Yaris': Ke 8 thirrje nga prokuroria belge, pse nuk shkon të dëshmosh? Je gjobëvënës