COVID-19, ndërron jetë në moshën 71-vjeçare artisti Astrit Lopari

COVID-19, ndërron jetë në moshën 71-vjeçare artisti Astrit Lopari

1609786288_artistielbasan.jpg

Shënohet një tjetër viktimë si pasojë e koronavirusit.

Ditën e sotme ndërroi jetë në moshën 71-vjeçare kritiku i artit nga Elbasani, Astrit Lopari.

Mësohet se ai ka qenë i shtruar në një prej spitaleve COVID në Tiranë prej dy javësh.

Ai ka drejtuar për një periudhë të gjatë shkollën artistike “Onufri” në Elbasan, nga e cila kanë dalë dhjetra talente të mirënjohur të artit, violinistë, pianistë, këngëtarë, kompozitorë dhe piktorë të mirënjohur në vend.


Lajmi kryesor:

1281 testime/ 185 raste të reja me COVID dhe 6 viktima! Humb jetën biznesmenia e njohur në Durrës dhe artisti nga Elbasani


E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që ndërkombëtarët të ushtrojnë më shumë presion ndaj Serbisë?×

Lajmi i fundit

U arrestua me armë gati për vrasje, Aldi Mustafa ‘kyç’ gojën para hetuesve! Do merrte hak për tritolin që i vendosën në prill të kërij viti

U arrestua me armë gati për vrasje, Aldi Mustafa ‘kyç’ gojën para hetuesve! Do merrte hak për tritolin që i vendosën në prill të kërij viti