Covid/Australi, autoritetet fusin në karantinë 3000 banorë të Melburn-it

Përballë ringjalljes së infeksioneve të reja të shkaktuara nga Covid, në Melburn, në Australi, rreth 3000 persona i janë nënshtruar masave të izolimit.

Qeveria lokale ndërmori masën detyruese u ndërmor pasi në të dy lagje të qytetit u identifikuan pozitiv me Covid të paktën 23 banorë.

Edhe në shtetin Australian të Victoria-s, janë regjistruar 108 infeksione të reja.

Në të gjithë Australinë deri tani ka patur 8.362 raste të reja të koronavirusit dhe 104 vdekje.


Lajmi kryesor:

Covid/në Itali regjistrohen 21 viktima! 11 milionë infeksione në botë... Rekord i ri në SHBA, 57 mijë raste në një ditë


I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A i ka përmbushur pritshmëritë tuaja SPAK?×

Lajmi i fundit

John

Pandemia Covid 19 dëmton kulturën, zëvendësministrja Meri Kumbe: Në gjashtë muaj, MK me 90% humbje!